Apple z wysokimi premiami dla pracowników. Chce zapewnić sobie lojalność

poinformował, opierając się na własnych źródłach, że Apple w okresie Świąt Bożego Narodzenia postanowił nagrodzić część swojego zespołu wysokimi premiami pieniężnymi.

Zgodnie z ujawnionymi informacjami od do proc. pracowników Apple otrzymało bonusy w postaci opcji na akcje o wartości wynoszącej , , lub tys. dol.

Jak zauważa to niestandardowe postępowanie koncernu kierowanego przez Tima Cooka, który wcześniej stosował inną politykę płacową, informując z odpowiednim wyprzedzeniem swoich pracowników o tym, jakich dodatków i nagród mogą się spodziewać. Tym razem firma niespodziewanie powiadomiła wybranych menedżerów i inżynierów o nagrodzie, która ma być związana z osiągnięciami w pracy.

Źródła donoszą, że zastosowane bonusy nie oznaczają natychmiastowego wpływu gotówki na konta pracowników. Są one bowiem powiązane z wartością akcji Apple, z możliwością realizacji zysków w ciągu kilku najbliższych lat.

Zgodnie z komentarzami Apple dzięki swojej „bonusowej” ofensywie chce zapewnić sobie lojalność pracowników i przekonać ich, że nie warto opuszczać firmy i przechodzić do konkurencyjnych Big Techów, takich jak choćby , który prowadzi agresywną rekrutację na rynku w związku z planami uruchomienia sztandarowego obecnie projektu w postaci Metawersum.

Apple w nadchodzących latach może odczuwać brak wykwalifikowanych pracowników w obliczu takich projektów, jak np. gogle rozszerzonej rzeczywistości czy platforma technologiczna Apple Car.