Iphone 13 pro w wersji kuloodpornej

Caviar stworzył kolejną wariację na temat najnowszego smartfona Apple, która może zainteresować niektórych – bardziej zamożnych – klientów. Rozbudował serię Stealth o model w kuloodpornej obudowie, także w wersji pozbawionej aparatów.

Rosyjska marka luksusowych smartfonów i akcesoriów Caviar zaktualizowała serię Stealth dodając do niej model iPhone’a 13 Pro z kuloodporną obudową. Wyprodukował ją znany producent kamizelek kuloodpornych oraz pancerzy do pojazdów opancerzonych i śmigłowców bojowych – NPO TCIT.

W kolekcji Stealth 2.0 znajdują się dwa smartfony. Pierwszy to czarny iPhone 13 Pro o gładkiej, jednolitej obudowie, pozbawionej aparatów. Został stworzony z myślą o osobach pracujących w obszarach o wysokim poziomie bezpieczeństwa, w których korzystanie z kamer jest zabronione. A także dla tych, którzy obawiają się inwigilacji przez oprogramowanie firm trzecich i chcą chronić swoją prywatność.

Drugi telefon zaprojektowano w stylu wojskowym – najważniejszą jego cechą jest kuloodporność. Model Stealth 2.0 jest chroniony przez prawdziwą kamizelkę kuloodporną klasy 2 (BR-2). Aby potwierdzić właściwości smartfona, przeprowadzono testy na specjalistycznej strzelnicy. Smartfon wytrzymał dwa bezpośrednie trafienia kulą z rzędu. Pierwszy strzał został oddany ze sportowej wersji pistoletu Makarowa, Bajkał-442. Drugi strzał został oddany z najpopularniejszego austriackiego pistoletu Glock 17.