Jak dbać o baterię w laptopie MacBook?

Jeżeli musisz pracować na baterii bez zasilania, nie dopuść do jej całkowitego rozładowania. Najlepiej, w miarę możliwości, podłącz laptopa do zasilania, kiedy poziom naładowania będzie wahać się między a %.

Zwykle laptop informuje o tym, aby podłączyć go do zasilania, kiedy bateria ma % energii, jednak wielu użytkowników pracuje jeszcze przy komputerze, zanim poziom nie zejdzie do zera i zanim nie pojawi się komunikat o wyłączeniu laptopa za sekund. Częste działanie w taki sposób może doprowadzić do tego, że zużycie energii będzie coraz większy.

Wymiana baterii macbook air

Jeszcze jakiś czas temu radzono formatowanie baterii – całkowite rozładowywanie, a następnie ładowanie do %, do tego wszystko powtarzane trzykrotnie. Obecnie baterie litowo-jonowe nie potrzebują jednak takich praktyk, które mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Najczęściej występujące uszkodzenia podzespołów laptopa są wywoływane przez zalanie laptopa cieczą. Zalany laptop mimo tego, że po wysuszeniu może działać prawidłowo, to niestety często negatywnie wpływa na zużycie baterii. Istotne jest, aby po zalaniu laptopa niezwłocznie uda się do serwisu komputerowego, który dokładnie oczyści jego wnętrze i zabezpieczy antykorozyjnie narażone miejsca.