MacBook Air 2023 — cena, specyfikacja i co wiemy przed premierą

MacBook Air to laptop z Apple M, którego premiera odbędzie się w przyszłym roku. Będzie to największy komputer z serii. Specyfikacja techniczna notebooka ma obejmować ,-calowy wyświetlacz. Jaka będzie cena laptopa MacBook Air ? Zapewne nieniska. Zobaczmy, co wiemy o nadchodzącym urządzeniu.

MacBook Air to laptop Apple, który w przeciekach pojawia się od dawna. Nowe plotki mówią o tym, że komputer zadebiutuje wiosną przyszłego roku. Jak będzie jego cena i specyfikacja techniczna? Zobaczmy sobie, co już wiadomo na temat tego urządzenia.

MacBook Air ma być największym komputerem z całej serii. Już jakiś czas temu pojawiły się plotki, że Apple pracuje nad -calowym komputerem z tej linii. Teraz dowiadujemy się, że ma to być wyświetlacz o przekątnej , cala. Rozdzielczość nie jest znana, ale spodziewajmy się, że będzie wysoka. Oczywiście będzie to panel z notchem.

Sercem komputera MacBook Air będzie procesor z serii Apple M. Być może firma zdecyduje się na wariant Pro, który trafi także do nowych MacBooków Pro, których premiery też spodziewamy się w przyszłym roku. Jak będzie w rzeczywistości, to przekonamy się z czasem. Rozmiary pamięci RAM czy miejsca na dane nie są znane, ale spodziewajmy się takich, które ma tegoroczny model.

Tegoroczny MacBook Air jest drogi. W Polsce cena za podstawową konfigurację sprzętową wynosi zł. Spodziewajmy się, że w przypadku modelu z ,-calowym ekranem będzie ona o około tys. zł wyższa, co niestety trzeba mieć na uwadze.

Domyślamy się, że MacBook Air otrzyma te same kolory obudowy, które ma tegoroczny model z ,-calowym ekranem. Są to północ, księżycowa poświata, gwiezdna szarość i srebrny. Możliwe, że Apple zdecyduje się na dodanie jakiejś nowej opcji, ale na razie nie ma co do tego pewności. Żadne plotki też obecnie na to nie wskazują.

MacBook Air sprawi, że Apple powróci wraz z tą serią komputerów do korzeni i w ofercie ponownie będą dostępne laptopy w dwóch rozmiarach. Tak było przed laty, gdy firma sprzedawała komputery mające wyświetlacze o przekątnych i , cala. Teraz będzie to , i , cala. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać do debiutu. Znana specyfikacja techniczna widoczna jest poniżej.