Problemy z dostawami produktów Apple wychodzą na jaw podczas Cyberponiedziałku: co dalej?

Wyzwania związane z łańcuchem dostaw uderzają w firmy na całym świecie, a gigant technologiczny Apple, Inc. (NASDAQ:AAPL) nie stanowi wyjątku od tych problemów.

Cyber ​​​​poniedziałek potwierdza niedostatek podaży: wkraczający w Czarny piątek terminy realizacji 10 produktów Apple sugerowały większą różnicę między popytem a podażą niż to, co sugerowała firma we wrześniowym wezwaniu na temat wyników kwartalnych, powiedział w nocie partner zarządzający Loup Funds, Gene Munster.

Apple podaje średnio 18 dni na siedem nowych kodów SKU produktów Apple w sześciu krajach, co stanowi niewielką poprawę w porównaniu z 20 dniami zaobserwowanymi w zeszłym tygodniu, ale jest wyższy niż typowy 10-dniowy czas realizacji nowych produktów Apple w Cyberponiedziałek, powiedział Munster.

Analityk dodał, że wytyczne Apple dotyczące nawrotu łańcucha dostaw o wartości 8 miliardów dolarów w grudniowym kwartale sugerowałyby, że czas realizacji w Cyberponiedziałek wyniesie średnio 16 dni.

Powiązany link: Analityk mówi, że łańcuch dostaw Apple, który rozbił imprezę iPhone’a, jest „przejściowy”, postrzega wyprzedaż jako „złotą okazję do zakupu”

Najdłuższy czas realizacji dla iPada: Czas realizacji nowego modelu iPada wynosi średnio 39 dni, powiedział Munster.

Jak zauważył analityk, iPhone 13 ma średni czas dostawy wynoszący osiem dni. Dodał, że iPhone’y zazwyczaj stanowią prawie 60% przychodów z grudnia.

Analityk zauważył, że popyt na najnowszą i poprzednią generację produktów Apple pozostaje silny.

Poziom promocji w 2021 r. był podobny do poziomów z 2020 r., przy czym około 15 produktów kwalifikuje się do kredytu w sklepie Apple przy zakupach, powiedział Munster. Firma nie oferowała żadnych zachęt na produkty, które są najbardziej pożądane, w tym Watch Series 7 i iPad Mini, dodał.

Popyt przeniesiony do kwartału marca: Jak wynika z wydłużających się czasów realizacji, Apple nie nadąża za popytem, ​​zauważył Munster. Analityk powiedział, że większość utraconego w grudniu popytu zostanie przechwycona w kwartale marcowym.

Jeśli czterodniowa luka czasowa utrzyma się do końca kwartału, wpływ łańcucha dostaw w grudniu wyniesie prawdopodobnie około 10 miliardów dolarów, szacują analitycy.

AAPL Price Action: Akcje Apple wzrosły o 2,13% do 163,65 USD we wtorek po południu w dniu publikacji.

Powiązany link: Którzy dostawcy chipsów Apple będą mieli największy wpływ na ograniczenia produkcji iPhone’a?