Pospiesz się ta oferta iMaca o wartosci 799 usd w cyberponiedziałek nie potrwa długo

Technicy w Chinach opracowali żmudną modyfikację mającą na celu wyeliminowanie 1-calowego podbródka iMaca, uzyskując konstrukcję obejmującą cały ekran.

Io Technology, grupa, która tworzy filmy dotyczące modyfikacji i naprawy sprzętu i układów scalonych, opublikowała film, który ujawnia część inżynierii stojącej za uderzającą modyfikacją ‌iMaca‌ na chińskiej stronie internetowej Bilibili do udostępniania wideo. Przyciągnął uwagę na Twitterze po tym, jak został ponownie opublikowany przez użytkowników takich jak DuanRui.

‌iMac‌ G, który miał równe ramki wokół wyświetlacza, został wymieniony jako inspiracja dla modyfikacji. Podczas gdy początkowo rozważano przeniesienie większości wewnętrznych komponentów „iMaca” na stojak, taki jak G, ostatecznie wybrano metodę umieszczenia ich bezpośrednio za dolną krawędzią wyświetlacza w celu zmniejszenia przedniego profilu urządzenia, przy jednoczesnym zachowaniu większości jego smukłej konstrukcji. Najpierw „iMac” został zdemontowany, a obszar podbródka wyświetlacza został odcięty, a krawędzie zostały zeszlifowane do tego samego kształtu co góra. Nowa tylna obudowa z powiększonym obszarem na płytkę główną i porty została stworzona cyfrowo i wydrukowana w literę D do testów, zanim została wycięta z aluminium i anodowana. Komponenty „iMaca” zostały następnie umieszczone w nowej obudowie, z dodatkowymi środkami mającymi na celu złagodzenie zwiększonych ograniczeń termicznych. Wraz z nową obudową dodano podświetlane logo Apple wykonane z laserowo wycinanego akrylu, nawiązujące do starszych modeli MacBooka. Firma Io Technology stworzyła również zmodyfikowaną wersję ‌iMaca‌ w kolorze gwiezdnej szarości z czarnymi ramkami wokół wyświetlacza.

W okresie poprzedzającym ogłoszenie dwucalowego „iMaca” w kwietniu ubiegłego roku szeroko plotkowano o projekcie iMaca z pełnym ekranem. Kiedy w końcu ogłoszono urządzenie z białymi ramkami i wydatnym podbródkiem, niektórzy użytkownicy skrytykowali projekt. Niemniej jednak wydaje się prawdopodobne, że stała grubość „iMaca” i umieszczenie jego procesora pod ekranem zapobiega bezpośredniemu przenoszeniu ciepła z chipa na wyświetlacz, co mogłoby skrócić jego żywotność, a także zapewnia bardziej odpowiednie miejsce na przewód zasilający .