Nowy iphone zadebiutuje już na początku 2022 roku to będzie hit

Na niewiele premier sprzętów miłośnicy nowych technologii czekają z taką ciekawością jak na nowe odsłony iPhone! Oczekiwanie na to, co zaprezentuje Apple przy okazji iPhone , rosło z miesiąca na miesiąc w czasie poprzedzającym ogłoszenie nowego modelu. Czas przyjrzeć się temu, co w końcu dostaliśmy! Nie ulega wątpliwości, że iPhone robi wrażenie i stanie się jednym z najchętniej wybieranych smartfonów kolejnych miesięcy. Ile kosztuje i jakie są jego szczegółowe parametry? Czas na analizę szczegółów!

Zanim dokładnie omówimy iPhone , musimy odnotować, że ta generacja smartfonów występuję w wersjach. Oprócz modelu oznaczonego liczbą , otrzymujemy też: iPhone Plus, iPhone Pro i iPhone Pro Max. Tym razem nie możemy liczyć na iPhone o mniejszej przekątnej ekranu, jak bywało w poprzednich generacjach. Ostatnim dostępnym iPhone mini na rynku jest iPhone mini.

Wśród modeli z numerem wyróżniamy tak naprawdę dwie kategorie: regularną oraz oznaczoną Pro. To właśnie w tej drugiej znajdziemy najwięcej innowacji, związanych m.in. z notchem, czyli wycięciem w górnej części ekranu na przedni aparat. Wersja Pro i Pro Max przynosi w tej kwestii ciekawe zmiany, bo tradycyjne wycięcie, zgodnie z zapowiedzią zostało zamienione w tzw. dynamic island. To dynamiczne pole w kształcie kapsułki, które wyświetla powiadomienia o aplikacjach i widgetach oraz znacząco ułatwia do nich dostęp.

A jak jest z iPhone ? Czy wersja klasyczna warta jest uwagi i przynosi ciekawe rozwiązania? Pora uważnie się im przyjrzeć!

Zanim wybierzemy iPhone w wersji klasycznej, możemy zastanowić się nad wersją Plus. Ich główną różnicą są wymiary. Przekątna iPhone to , cala, podczas gdy wersji Plus – , cala. Oba telefony wygodnie leżą w dłoni i dostępne są w pięciu wyjątkowych kolorach: niebieskim, fioletowym, północy czarnym, księżycowej poświaty, czerwonym.

A jak wygląda specyfikacja? Skupimy się tutaj na klasycznym iPhone , bo specyfikacja wersji Plus wygląda bardzo podobnie. Za doskonałe wyświetlanie obrazów odpowiada wyświetlacz Super Retina XDR o rozdzielczości × pikseli.

Telefon jest nie tylko designerski, ale i wytrzymały – potwierdza to certyfikat IP dotyczący odporności na zachlapania, wodę i pył.

Mózgiem telefonu jest czip A Bionic, który znamy z poprzedniej wersji telefonu, mianowicie – iPhone .

Dobrze też przyjrzeć się możliwościom foto i video tego sprzętu. W końcu iPhone jest często wybieranym telefonem przez twórców treści. W iPhone otrzymujemy aparat główny, szerokokątny i przedni Mpix. W słabym świetle nowy telefon Apple robi zdjęcia lepsze nawet , raza w porównaniu do poprzedniej generacji. To ważne ulepszenie w stosunku do iPhone .

Informacje odnośnie filmowania ucieszą miłośników tworzenia video. Jeśli preferujemy nagrania tworzone z ręki, ustabilizujemy ujęcia dzięki trybowi akcji. Skorzystamy też z możliwości trybu filmowego, z fokusem na wybranym elemencie kadru, tworząc treści w K.

Do tego wszystkiego warto wspomnieć o baterii, która pozwala nawet na godzin odtwarzania video. Energię błyskawicznie uzupełnimy dzięki opcji szybkiego ładowania – % baterii odzyskamy zaledwie w min.

Ile za taki telefon zapłacimy? W wersji ze GB pamięci możemy kupić iPhone za ok. zł. Cena zależy też od koloru – za niektóre wersje zapłacimy mniej lub więcej o kilkadziesiąt złotych. Więcej musimy zapłacić też za wersje z większą wbudowaną pamięcią – przykładowo, w wersji GB, telefon będzie kosztował ok. zł.

iPhone w sklepie MediaMarkt będzie chętnie wybierany przez wiele najbliższych miesięcy. Którą wersję i kolor wybrać? Wszystko zależy od naszych potrzeb i założonego budżetu.