Iphone 14 pro już się psuje i to poważnie kiedy usłyszysz takie dźwięki powinieneś zacząć się martwić

Nowe wersje systemów operacyjnych Apple’a takich jak iOS, iPadOS, watchOS, macOS i tvOS powinny trafić na urządzenia konsumentów już za kilka dni. Firma z Cupertino udostępniła już do pobrania ich gotowe wersje wszystkim chętnym. Jedną z najważniejszych nowości w iOS . na tegorocznych iPhone’ach Pro jest usprawnione działanie funkcji Always On Display.

Po wielu latach oczekiwania Apple wdrożył w swoim systemie operacyjnym Always On Display. Dostępna jest ona jedynie na najnowszych i najdroższych iPhone’ach Pro i iPhone’ach Pro Max. Wielu użytkowników było jednak rozczarowanych tym, w jaki sposób producent zaimplementował tę funkcję, gdyż nie zapewniała ona żadnych możliwości personalizacji – aż do teraz.

Po aktualizacji systemu operacyjnego w iPhone’ach Pro iPhone’ach Pro Max do iOS . tryb Always On Display można ustawić tak, jak na wielu smartfonach z Androidem na czarnym tle wyświetlane są jedynie data i godzina. W menu Ustawienia | Ekran i jasność | Zawsze włączony pojawiły się dwa dodatkowe przełączniki poza opcją włączenia i wyłączenia tej funkcji. Są nimi:

To świetne wieści, bo domyślnie w iPhone’ach Pro i iPhone’ach Pro Max tryb Always On Display zawsze wyświetlał nieco przyciemnioną tapetę na ekranie blokady. Wiele osób tego jednak ani nie chce, ani nie potrzebuje, bo wystarczy im czarne tło z datą i godziną, a ci konsumenci po aktualizacji do iOS . będą mogli wreszcie skonfigurować tę funkcję pod siebie.

Tak jak zdaję sobie sprawę, że na tę nowość czekała masa osób, tak mnie znacznie bardziej cieszy mnie ta druga z nowych opcji. Dzięki niej w nowych telefonach Apple’a tryb Always On Display może wreszcie nie wyświetlać powiadomień, które bywały niezwykle rozpraszające. Sam pozbyłem się ich od razu po wgraniu iOS . w wersji Release Candidate.

To raczej nie przypadek, że opcja konfiguracji Always On Display z iPhone’ów Pro pojawiła się dopiero w iOS ..

Jestem przekonany, że Apple mógł wdrożyć opcje konfiguracji trybu Always On Display już w iOS na premierę iPhone’ów Pro i iPhone’ów Pro Max. Umówmy się, to nie jest nauka rakietowa. Brak opcji personalizacji był zapewne świadomą decyzją firmy. Dzięki temu nabywcy nowych urządzeń, jeśli zdecydowali się na Zawsze włączony ekran, tygodniami przyzwyczajali się do tej tapety.

Sam, gdybym tylko miał możliwość wyłączenia tapety w trybie Always On Display po pierwszym uruchomienia swojego iPhone’a Pro Max, zapewne bym to zrobił i używał do dziś czarnego tła z datą i godziną. Teraz, po kwartale korzystania z niej, jestem do niej na tyle przyzwyczajony, że rezygnować z niej nie zamierzam. Jeśli tak było, to można to uznać za naprawdę cwany ruch ze strony Apple’a.