Apple naprawia problemy z Face ID podczas wymiany ekranu iPhone’a 13

iOS. aktualizacja rozwiązała problem, który powodował wyłączenie Face ID na iPhonie po zmianie ekranu w nieautoryzowanym centrum serwisowym. Potwierdzili to specjaliści iFixit, którzy testowali możliwość wymiany ekranu w iPhonie najnowszej generacji na obecny iOS.

Problem został po raz pierwszy odkryty wkrótce po premierze serii iPhone. Później okazało się, że przyczyną odłączenia Face ID po wymianie wyświetlacza był maleńki chip zamontowany na module wyświetlacza smartfona. Chociaż Apple nie powiedział, czy był to błąd, czy celowe rozwiązanie, powiedział, że naprawi problem w przyszłości. Wraz z wydaniem iOS., firma spełniła swoją obietnicę. Jednak po wymianie ekranu użytkownicy nadal zobaczą komunikat informujący, że iPhone nie może się uwierzytelnić. Dodatkowo w iOS. Apple dodał funkcję „Historia części i usług”; który pozwoli Ci zidentyfikować nieoryginalne części zainstalowane w Twoim smartfonie.

Warto zauważyć, że mimo naprawienia problemu z Face ID, po samodzielnej wymianie ekranu użytkownicy napotkają inne ograniczenia, takie jak utrata funkcjonalności True Tone, czyli technologii dopasowującej temperaturę barwową ekranu do oświetlenia otoczenia. warunki.

Na niektórych urządzeniach Apple może być najnowszy system operacyjny iOS. Według francuskiego portalu iPhone Soft, który wcześniej publikował wiarygodne przecieki informacji z ekskluzywnych źródeł, modele niezgodne z iOS łączy jedno – chipset A AX.

Nowy iOS przybył dla tych samych starych modeli iPhone’a i iPada, które były w stanie uaktualnić z iOS do iOS . Teraz dla wielu smartfonów i tabletów wydaje się, że nadszedł czas, aby odejść.

Spodziewamy się, że iPhone otrzyma chipset Apple A oraz iOS. Jednak starsze urządzenia również będą mogły uaktualnić do nowego systemu operacyjnego. Zamiast wymieniać wszystkie kompatybilne modele, warto wspomnieć tylko o tych, których iOS nie otrzyma:

Innymi słowy, smartfony muszą mieć chipsety nie starsze niż Apple A, zdolne do wykonywania wielu zadań wymagających dużej ilości zasobów.

Według plotek nawet jeden odtwarzacz iPod otrzyma nowy system operacyjny; model Touch z chipsetem A Fusion.

iOS pojawi się w czerwcu przyszłego roku. Spodziewamy się, że system operacyjny otrzyma wsparcie dla szeregu funkcji związanych z aplikacjami AR VR; które wymagają dużej ilości zasobów obliczeniowych.