Wiemy wszystko o iOS 16 jakie nowości w systemie od Apple

Apple wypuściło nowe aktualizacje iOS i watchOS . Co wprowadzają te update’y?

iOS .. – co naprawiło Apple?

Napisać, że iOS nie jest systemem idealnym, to jak nic nie napisać. Niestety, poza kilkoma naprawdę ciekawymi nowościami dotyczącymi ekranów blokady i iMessage, na ten moment jest więcej kłopotów, niż pozytywów – o czym na własnej skórze przekonałem się ja i Piotr Kurek.

Kalifornijska firma stale pracuje nad naprawą tego stanu rzeczy – i właśnie zadebiutowała kolejna wersja systemu na smartfony z nadgryzionym jabłkiem na pleckach, która łata niektóre niedociągnięcia. iOS .. rozwiązuje następujące problemy:

Połączenia przychodzące i powiadomienia aplikacji mogły być dostarczane z opóźnieniem lub niedostarczane w ogóle na iPhonie Pro i iPhonie Pro Max.

Głośność mikrofonu mogła być zbyt niska w trakcie połączeń telefonicznych przez CarPlay w modelach iPhone’a .
Uruchamianie aplikacji Aparat lub przełączanie między jej trybami mogło być zbyt wolne na iPhonie Pro i iPhonie Pro Max.
Aplikacja Poczta mogła ulegać awarii po uruchomieniu w przypadku odebrania błędnie sformowanej wiadomości email.
watchOS .. – pełna lista nowości
Kolejnej wersji doczekało się również oprogramowanie zegarków od giganta z Cupertino. W przypadku nowego software’u na Apple Watchach nie możemy mówić o takiej ilości błędów, jak w przypadku iOS – mimo wszystko Apple wraz z iOS .. zdecydowało się poprawić kilka rzeczy w watchOS za sprawą wersji .., która rozwiązuje następujące problemy:

Zakłócenia strumieniowania dźwięku ze Spotify.

Powiadomienia o drzemce alarmu pojawiające się po usunięciu alarmu w przypadku użytkowników funkcji AssistiveTouch.
Niepełne synchronizowanie danych Portfela i aplikacji Fitness z Apple Watch łączonymi w parę po raz pierwszy.
Przerywany dźwięk z mikrofonu w przypadku części użytkowników Apple Watch Series i Ultra.
Obydwie aktualizacje możecie już pobrać na swoje urządzenia. Przypomnijmy, że iOS jest dostępny na iPhone’ach i nowszych, a watchOS na Apple Watch Series oraz nowszych modelach.