Musk idzie na wojnę z Apple. Ucierpią użytkownicy

Twitter Blue będzie droższy dla użytkowników iPhone ów. To owoc sporu Elona Muska z Apple.

Elon Musk i Twitter od jakiegoś czasu stale przewijają się wśród nagłówków branżowych i nie tylko portali. W najnowszej odsłonie tego niekończącego się cyklu ekscentryczny miliarder poszedł na konfrontację z Apple i wiele wskazuje na ot, że zapłacą za to użytkownicy platformy.

Jak donosi serwis The Information, już niebawem reaktywowana zostanie usługa Twitter Blue, czyli płatna subskrypcja, która niedawno sama stała się źródłem sporych kontrowersji. Jak się okazuje, wkrótce znowu może być o niej głośno. Tym razem jednak chodzi nie tyle o zamieszanie wokół funkcjonowania subskrypcji, a o jej cenę, która nie dla wszystkich będzie taka sama.

Więcej zapłacić mają użytkownicy iPhone ów. W ich przypadku koszt subskrypcji ma wynieść dolarów miesięcznie. Cała reszta zapłaci dolarów.

Skąd ta różnica? Najprawdopodobniej chodzi o zrekompensowanie słynnej -procentowej marży, którą pobiera Apple od transakcji dokonywanych za pośrednictwem App Store. Elon Musk kilkukrotnie krytykował już praktyki giganta z Cupertino w tym zakresie.

Jednocześnie nie jest tajemnicą, że miliarder ma aktualnie na pieńku z Apple, które w obliczu zawirowań wokół Twittera wycofało swoje reklamy z platformy. Zróżnicowanie cen subskrypcji pomiędzy użytkownikami, którzy zamierzają ją wykupić za pośrednictwem aplikacji oraz tych, którzy dokonają tego przez stronę internetową, wydaje się więc w tym kontekście symbolicznym ciosem wymierzonym przeciwko rywalowi.

Aktualnie w całej sprawie najbardziej poszkodowani wydają się użytkownicy, którzy stanowią w tym przypadku zakładników w konflikcie między dwoma gigantami. Nie wiadomo jeszcze, jak sytuacja się rozwinie, choć raczej trudno sobie wyobrazić, by przysłużyła się poprawie nadszarpniętego wizerunku Muska i Twittera.

Zobacz: Kanye West zbanowany na Twitterze. Nie uwierzysz, co zrobiłZobacz: Elon Musk chce więcej pieniędzy od Ukraińców. Chodzi o Starlinka