Apple iPhone 14: ulepszony wygląd i wyższa cena

Jesienią tego roku na światowe rynki powinny trafić nowe smartfony firmy Apple z serii iPhone . Urządzenia te zaoferują odświeżony wygląd, ale również… wyższą cenę.

W roku zadebiutował iPhone X. Urządzenie to przyniosło powiew świeżości do smartfonowego portfolio firmy Apple, przynosząc między innymi krytykowane przez wiele osób ogromne wcięcie w górnej części ekranu, zwane notchem. Rozwiązanie to towarzyszy również najnowszym smartfonom z serii iPhone , mieszcząc aparat fotograficzny do selfies oraz zaawansowany system do rozpoznawania twarzy.

Według dotychczasowych nieoficjalnych informacji na temat tegorocznych flagowców firmy Apple, wcięcie w ekranie ma zostać zastąpione otworem podobnym do tego, co możemy spotkać w wielu smartfonach z Androidem. Dotyczyć ma to co najmniej modeli iPhone Pro oraz iPhone Pro Max, podczas gdy w iPhonie oraz iPhonie Max może pozostać wcięcie, jednak mniejsze niż dotychczas.

Zobacz: iPhone na pierwszych renderach – szykują się duże zmiany!Zobacz: iPhone będzie miał rekordowo dużo pamięci

Odświeżony wygląd to oczywiście nie wszystko. Wewnątrz obudowy zajdą też zmiany w postaci wydajniejszych podzespołów oraz większej pojemności pamięci. Według najnowszych doniesień wzrosnąć mogą również ceny. Jak bardzo? O dolarów około zł, przynajmniej dla modeli Pro. W przypadku niższych modeli sytuacja się nieco komplikuje, ponieważ może już nie być wersji mini, a zamiast niej pojawi się wersja Max.