Apple iphone 14 ulepszony wyglad i wyższa cena

Najnowsze smartfony z rodziny iPhone są droższe nie tylko w zakupie. Również naprawy pogwarancyjne są zauważalnie droższe. Na dodatek Apple zmieniło procedury serwisowe.

Po premierze iPhone a szybko okazało się, że poza Stanami Zjednoczonymi modele z roku są zauważalnie droższe od swoich poprzedników. Apple podniosło ceny wszystkich modeli, a razem z nowym cennikiem zaktualizowano koszty napraw pogwarancyjnych.

Najnowsze informacje przekazane przez portal MacRumors wskazują, że sklepy Apple oraz autoryzowane serwisy Apple na całym świecie są już w stanie wykonywać naprawy wszystkich smartfonów z rodziny iPhone . Do tego czasu każda naprawa wiązała się z wymianą całego urządzenia na jednostkę zamienną, ponieważ Apple nie dostarczyło serwisantom stosownych narzędzi i instrukcji serwisowych.

Od zeszłego tygodnia Apple Store oraz Apple ized Service Providers mogą zamawiać części do naprawy smartfonów z rodziny iPhone . iPhone oraz iPhone Plus po raz pierwszy od czasów iPhone a s posiadają demontowalny panel tylny, który ułatwia wymianę plecków. Opcja nie trafiła do droższych modeli Pro – w nich plecki zostały zintegrowane z korpusem urządzenia.

W salonach Apple Store można wymienić baterię w dowolnym modelu iPhone a za dolarów w USA, w porównaniu z dolarami w przypadku poprzednich modeli iPhone i starszych. Klienci z AppleCare+ mogą otrzymać baterię iPhone a wymienioną za darmo, ale tylko wtedy, gdy bateria zachowa mniej niż % swojej oryginalnej pojemności.

Za naprawę ekranu trzeba zapłacić dolarów, co jest wzrostem o dolarów w stosunku do starszych modeli.

W Polsce wymiana ekranu kosztuje od do zł w zależności od modelu. Wymiana baterii to aż zł, a plecki kosztują od do zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem email protected

Dziennikarz technologiczny z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w nowych technologiach, telekomunikacji oraz automotive. Z mediami związany od roku – najpierw jako event manager, a później dziennikarz technologiczny. W swoim dorobku naukowym zajmuje się lotnictwem bezzałogowym oraz jego wykorzystaniem w koncepcjach smart city. Po godzinach aktywnie spędza czas uprawiając lekkoatletykę oraz pływanie.