Apple ma ciekawy pomysł dla Face ID z iPhone’ów 14

iPhone Pro otrzyma wyświetlacz, który Apple pozbawi notcha. Co stanie się z funkcją rozpoznawania twarzy? Plotki mówią o tym, że elementy odpowiedzialne za obsługę Face ID trafią pod ekran. Tak więc w modelach iPhone Pro z przodu będzie jedynie widoczna kamerka do selfie, która znajdzie się w okrągłym wcięciu.

iPhone Pro pojawia się w plotkach od dłuższego czasu. Apple planuje zaimplementować w smartfonach nowy ekran, który otrzyma okrągłe wcięcie dla kamery do selfie. Co więc stanie się z funkcją Face ID? Spokojnie, bo firma nie planuje z niej zrezygnować. Przeciwnie i ma ciekawy pomysł związany z tą technologią.

Elementy odpowiedzialne za obsługę funkcji Face ID mają trafić pod ekran. Tak więc iPhone Pro czujniki otrzyma pod wyświetlaczem i te staną się niewidoczne. Nie wiemy jeszcze, jak to dokładnie będzie wyglądało. W tej kwestii pozostają nam na razie tylko domysły. Samo rozpoznawanie twarzy w związku ze zmianą wyświetlaczy na inne jednak nie zniknie.

Na premierę smartfonów iPhone Pro jeszcze trochę sobie poczekamy. Apple planuje je pokazać dopiero w drugiej połowie r. Tak więc prędko ich nie zobaczymy. Do tego czasu nowe telefony z iOS będą jeszcze obiektem wielu przecieków.